میدونستید فلفل دلمه ای جزو میوه هاس؟

جالبه! دانشمندان میوه ها رو به عنوان بخشی از یک گیاه تعریف می کنن که از گل رشد می کنه و دارای دانه است. بنابراین فلفل دلمه در گروه میوه ها قرار می گیره. حالا اینکه شما برای پخت و پز یا سالاد از اون استفاده می کنید، انتخاب شماست!

میدونستید موز جزو گروه توت هاس؟

توت ها میوه هایی هستن که از یک گل و تخمدان مجزا رشد می کنن. تخمدان بخش ماده گل محسوب میشه. پس انگور، کیوی و موز در گروه توت ها قرار می گیرن. یه بار دیگه به موز نگاه کنید! شبیه توت ها نیست؟ 

میدونستید بهترین حالت مصرف بروکلی پختن اونه؟

اگر سعی دارید کلسترولتون رو کم کنید، بروکلی رو بخار پز بخورید! بروکلی خام دارای ترکیبات ضد سرطانه و با تجزیه بخش به بخش بروکلی، گل بروکلی نسبت به ساقه آن دارای مواد مغذی بیشتری هست. برگ های بروکلی بیشترین مواد مغذی رو دارن که در ساقه و گل بروکلی پیدا نمیشه. این در وضعیتیه که مردم برگ های بروکلی رو دور می ریزن!

آووکادو جزو میوه هاس!

آووکادو دارای دانه است، بنابراین در گروه میوه هاست! آووکادو کلی چربی داره، اما چربی اون از نوع مفیده که میتونه کلسترول رو کاهش بده. به علاوه این میوه چرب به بدن کمک می کنه تا مواد مغذی رو از محصولات دیگه جذب کنه،

میدونستید سیب زمینی بیشتر از موز پتاسیم داره؟

ما برای تقویت عضلات و کنترل فشار خون به پتاسیم نیاز داریم. موز مقدار زیادی پتاسیم داره، اما بهترین منبع پتاسیم نیست! سیب زمینی بیشتر از موز پتاسیم داره. سیب زمینی به هیچ عنوان چربی نداره و منبع غنی از ویتامین ها و آهن هم محسوب میشه.

سبزیجات و صیفی جات

میدونستید گوجه فرنگی هم در گروه میوه ها و هم سبزی هاس؟

گوجه فرنگی در واقع میوه اس، اما طبق قانون سبزی هم حساب میشه! بذارید داستانش رو بگم. در دهه 1800 بندر نیویورک برای سبزیجات (و نه برای میوه ها) مالیات وضع کرد. یک وارد کننده که مایل به کاهش هزینه های خود بود، به دادگاه رفته و ادعا کرد که گوجه فرنگی های او میوه هستند. پرونده به دادگاه عالی رسید و اونجا حکم به این شکل صادر شد که چون گوجه فرنگی در بین مردم با گوشت و ماهی سرو میشه، در گروه سبزیجات قرار می گیره و این مرد باید مالیات پرداخت کنه! به همین راحتی!

میدونستید انجیر به اندازه شیر کلسیم داره؟

شما هم کمبود کلسیم دارید؟ به جای خوردن یک لیوان شیر بهتره کمی انجیر بخورید. انجیر سرشار از کلسیم است. یک فنجان انجیر خشک به اندازه یک لیوان شیر کلسیم داره. بر خلاف شیر، انجیر غنی از فیبره! اما در خوردن انجیر هم زیاده روی نکنید چون این میوه کلی قند و کالری داره.

میدونستید کیوی بیشتر از پرتقال ویتامین C داره؟

هر ذره کیوی غنی از مواد مغذی است و از هر میوه دیگه ای مقوی تره. کیوی دو برابر پرتقال ویتامین C داره و سرشار از پتاسیم و حاوی نمک کمی هم هست، کیوی غنی از ویتامین ها، مواد معدنی و مواد مغذی دیگه ای هم هست که برای سلامت قلب ضروری هستند.

میدونستید سیب هم خانواده رز محسوب میشه؟

سیب منبع غنی از ویتامین C و فیبره! با مصرف کمی سیب متوجه بوی خوب اون خواهید شد. سیب، گلابی، گیلاس و آلو میوه هایی هستند که از خانواده یک درخت به نام درخت رز میان.

نظرات کاربران

نظر برای این مقاله ثبت نشده است
کیف، کفش، لباس