میوه ها و سبزی ها مقدار زیادی ویتامین، ماده ی معدنی انزیم دارند که ما برای سالم ماندن، انرژی داشتن و مبارزه با بیماری ها به آنها احتیاج داریم. میوه ها و سبزی ها حاوی موادی هستند که از غلیظ شدن خون، و انسداد رگ ها، جلوگیری می کنند. در ضمن موجب استحکام دیواره ی مویرگها می شوند و در نتیجه مانع بسیاری از خونریزی های داخلی و حمله های قلبی می گردند، میوه ها و سبزیجات، ساده ترین منبع تولید انرژی هستند با تحقیقات زیادی که انجام گرفته به این نتیجه رسیده اند که میوه ها و سبزیجات به علت داشتن سلول های زنده می توانند، نقش مؤثری در پاکسازی و ضد عفونی کردن وجود انسان انجام دهند و سلامتی را برای انسان تأمین نمایند.

از آب میوه ها و آب سبزیجات کنسروی، پاکتی، بسته ای، شیشه ای که در مغازه ها و سوپرمارکت ها بفروش می رسد، باید پرهیز کرد. چون استیرلیزه یا پاستوریزه کردن و به درجه حرارت بالا رساندن، آنزیمهای میوه ها و سبزی ها از بین رفته و فاقد انواع ویتامین ها خواهند بود. اینگونه نوشابه ها در پاکت ها یا کنسروها، نیازمند مواد شیمیایی، افزودنیها و رنگها هستند که همه برای بدن انسان مضر می باشند.

یکی از فواید استفاده از میوه ها و سبزی ها، این است که با خوردن آنها معده به ترشح اسید، چندان احتیاج ندارد، تا آنرا هضم کند و در واقع کار معده، آسان خواهد بود. مایع حاصل شده بعد از مصرف، خیلی راحت جذب خون می شود و ویتامین ها و مواد معدنی سریع تر جذب خون خواهند شد. آب میوه ها و سبزیهای خام، تاثیر حیاتی فوق العاده ای در بدن دارند و بر روی اعضای مختلف، غدد و غیره مؤثر میباشند و در تمام دنیا از این مواد استفاده می کنند. این مواد تأثیر ضد سمی و پالایندگی نیز دارند. خون و تمام بافت ها را پالایش می دهند و مواد زاید آنها را خنثی کرده و به ساخت بافت های جدید کمک  می کنند. آب میوه ها به نام حمام های درونی سلامتی و جوانی معروف هستند در درمان بیماری ها مؤثرند. 

دلایل مؤثر و مفید عصاره های میوه ها و سبزی ها عبارتند از:

الف) آب میوه ها و سبزی ها بی نهایت از نظر ویتامین ها، مواد معدنی، آنزیم ها و قندهای طبیعی، غنی هستند.

ب) تمام مواد غذایی حیاتی میوه ها و سبزی ها تقریباً، مستقیماً در معده و روده جذب می شوند و سریعاً وارد جریان خون می گردند.

ج) با وارد کردن مواد مورد نیاز در بدن برای ترمیم و نوسازی یاخته ها ، بهبودی را سرعت می بخشند.

د) عصاره های خام، ترکیبی با PH قلیایی هستند و در طبیعی کردن نسبت PH خون در بافت ها مؤثرند؛ چون در اکثر بیماری ها، اسیدی شدن خون عامل مهمی در ایجاد و پیشرفت بیماری است.

ه) شیره ی آنها، دارای مواد معدنی زیاد قابل جذب می باشد، مانند سدیم، کلسیم، پتاسیم و …که این مواد به ذخیره ی بیو شیمیایی و تعادل مواد معدنی بافت ها و یاخته ها کمک می کنند.

 

در ادامه می توانید با مقاله فواید مصرف سبزی آشنا شوید...

نظرات کاربران

نظر برای این مقاله ثبت نشده است
کیف، کفش، لباس