مواد لازم جهت تهیه خورشت جعفری

گوشت گوساله چرخ کرده: ۵۰۰ گرم

جعفری و تره شسته و ساطوری شده: ۲۵۰ گرم

بادمجان قلمی: ۴ عدد

پیاز: یک عدد متوسط رنده شده

آبغوره: یک فنجان

روغن: به میزان دلخواه

نمک: به میزان دلخواه

فلفل: به میزان دلخواه

نحوه تهیه خورش جعفری

پیش از هر چیز بادمجان‌ها را پوست بگیرید. روی آن‌ها نمک بپاشید تا تلخی آنها گرفته شود. اینکار حدود نیم ساعت زمان نیاز دارد. سپس بادمجان ها را بشویید و خشک کنید. برای شروع کار تره و جعفری که از قبل ساطوری شده را با مقداری روغن داخل قابلمه بریزید و با شعله متوسط تفت دهید. پس از حدود ۸ دقیقه، ۲ لیوان آب داخل قابلمه بریزید و بگذارید به مدت نیم ساعت بجوشد. پیاز رنده شده و گوشت چرخ کرده را داخل ظرفی بریزید و نمک و فلفل را نیز به آن‌ها اضافه کنید. مواد را با دست ورز دهید تا کاملا مخلوط و یک دست شوند.

خورشت جعفری

خورشت جعفری

سپس با استفاده از مواد به دست آمده، گلوله‌هایی به اندازه یک گردوی کوچک درست کنید و با مقداری روغن داخل تابه تفت دهید. شعله گاز را طوری تنظیم کنید که کوفته‌ها کمی سرخ شوند. در حین انجام این کار، کوفته‌ها را با قاشق جابجا کنید تا همه طرف آن‌ها یکنواخت سرخ شده و طلایی شود.

پس از طلایی شدن کوفته‌ها، آنها را به خورش اضافه کنید، سپس زیر قابلمه را روشن کنید تا محتویات آن با شعله متوسط بپزد، در این فاصله بادمجان‌ها را داخل تابه با مقدار کمی روغن سرخ کنید و پس از اتمام فرآیند سرخ شدن، روغن آن‌ها را بگیرید و کنار بگذارید. در ۱۰ دقیقه آخر پخت خورش، چاشنی و ادویه ها یعنی نمک، فلفل و آبغوره را به اندازه دلخواه اضافه کنید. در حین اضافه کردن چاشنی چند بار خورش را بچشید تا از اندازه بودن مقدار طعم دهنده‌ها اطمینان حاصل کنید. پس از اینکه پخت خورش کامل شد و اصطلاحا به روغن افتاد، آن را برای سرو به ظرف مناسبی انتقال دهید. بادمجان‌های سرخ شده را روی خورش قرار دهید تا غذای شما کامل شود و نیز جلوه زیبایی داشته باشد.

نظرات کاربران

نظر برای این مقاله ثبت نشده است
کیف، کفش، لباس