طرز تهیه ژله اناری برای شب یلدا

برای این کار به دو کاسه ی ته گِرد در دو سایز نزدیک به هم نیاز داریم. دو بسته پودر ژله آلبالو یا توت فرنگی و یا تمشکی نیاز داریم چون  رنگ‌قرمز لازم است. قبل از هر کاری هم یکی دو لیوان شیر را بیرون از یخچال گذاشته باشید تا به دمای محیط برسد. به یک بسته پودر ژله آلوورا و یک عدد انار دون شده هم نیاز داریم.

ابتدا دو بسته پودر قرمز رنگ را با حدود دو لیوان آب جوش روی بخار کتری کاملا حل می کنیم سپس می گذاریم که کاملا در محیط خنک شود، بعد از خنک شدن نصف تا ۲/۳ لیوان شیر اضافه میکنیم‌ و خوب هم‌ میزنیم تا یکدست شود، در اینجا برای بدست آوردن رنگ قرمز پوست انار به چند قطره رنگ‌ خوراکی قرمز هم نیاز داریم‌ که اضافه می کنیم.

ژله اناری

ژله اناری

داخل قالب بزرگتر را کاملا با قلمو چرب می کنیم. مقداری از ژله ی آماده شده (به اندازه ی یک و نیم سانت ارتفاع) را در ظرف ریخته و داخل فریزر قرار می دهیم به مدت حدودا یک ربع بعد با انگشت استقامتش را چک میکنیم وقتی مطمئن شدیم بسته، کاسه ی کوچکتر را که پشت آن را با قلمو چرب کردیم پر از آب و قطعات یخ می کنیم و آرام ‌وسط ژله ی بسته شده قرار می دهیم که تکون ‌نخورد سپس فاصله ی بین دو کاسه رو از ژله ی قرمز رنگ پر می کنیم. در یخچال می گذاریم تا ببندد. وقتی مطمئن شدیم‌ کاملا بسته شده ظرف را بیرون میاریم و آب و یخ ِ داخل کاسه کوچک را خالی میکنیم و بجاش آب داغ می ریزیم چند ثانیه بعد در حدی که کاسه از ژله جدا شود.

وقتی کاسه را برداشتیم در فاصله ای که ژله در حال بستن بوده یک بسته ژله آلوورا را در نصف لیوان آب جوش قرار می دهید و پس از خنک شدن با یک لیوان شیر مخلوط می کنیم. وقتی کاسه دومی را از ژله جدا میکنیم داخل حفره ی ایجاد شده را پر از دونه های انار میکنیم و روی آنها ژله شیر و آلوورا را می ریزیم و در یخچال می گذاریم تا ببندد. بعد از بسته شدن، ژله رو داخل بشقاب مورد نظر برمی گردونیم و برش می زنیم.

نوش جان!

نظرات کاربران

نظر برای این مقاله ثبت نشده است
کیف، کفش، لباس