خواص پیازچه

اخبار روز مقالات

خاصیت پیازچه

جالب است بدانید همان اجزایی که مسئول بوی خاص پیازچه هستند، بیشترین فواید را برای سلامتی به ارمغان می آورند. پیازچه کاهش دهنده کلسترول و تری گلیسیرید است. پیازچه مجرای تنفسی را تحریک و خلط را دفع می کند. روغن طبیعی آن غده عرق را تحریک می کند و باعث تعریق می شود. فشار خون را تنظیم می کند. اشتها را زیاد می کند و از اسهال پیشگیری می کند.

ویتامین C موجود در آن از چروک شدن پوست پیشگیری می کند، منبع عالی سولفور است. بنابراین عنصر لازم برای از بین بردن عفونت های قارچی است. از رشد سلول های سرطانی به خصوص سرطان روده بزرگ پیشگیری می کند. حاوی ویتامین A و C است. قسمت سفید آن حاوی کلسیم نیز می باشد. گردش خون را تسریع می بخشد و ویتامین B1 را جذب می کند تا استرس و خستگی کاهش پیدا کند.

انواع پیازچه

انواع پیازچه

از فواید شگفت انگیز پیازچه چه میدانید؟

خواص پیازچه (Scallion) شامل پیشگیری از بروز زخم‌های دستگاه گوارش، دفع سموم بدن، باز کردن گرفتگی بینی و پیشگیری از چین و چروک پوست است.

  • یکی از مهمترین خواص پیازچه کمک به دستگاه گوارش و پیشگیری و محافظت بدن در مقابل زخم‌های گوارشی مانند زخم معده و زخم اثنی عشر می باشد.
  • پیازچه سرشار از ویتامین ث بوده و از این رو برای سلامت پوست و پیشگیری از چین و چروک پوست مفید است.
  • پیازچه نیز همانند پیاز به دلیل میزان بالای سولفور موجود در آن، دارای خاصیت ضد عفونی بوده و مصرف آن، برای درمان عفونت‌های قارچی موثر است.
  • مصرف پیازچه همراه با غذا به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کرده و اشتها را افزایش میدهد.
  • ویتامین ب ۱ موجود در پیازچه به کاهش خستگی و رفع استرس کمک میکند.
  • از خواص پیازچه در طب سنتی کمک به دفع سموم بدن می باشد.

نظرات کاربران

نظر برای این مجله ثبت نشده است
کیف، کفش، لباس