خواص کلم بروکلی

اخبار روز مقالات

خاصیت کلم بروکلی

هر چه بیشتر کلم بروکلی (و حتی کلم فندقی) خورده شود، خطر سرطان روده بزرگ و راست‌روده (انتهای روده بزرگ) در مردان کمتر می شود. کلم بروکلی با کاهش شیوع سرطان‌های حلق، دهان، معده، پروستات، معده و مثانه مرتبط است .بروکلی سرشار از فیبر و موادمغذی است به دلیل کم کالری بودن این ماده غذایی برای لاغری مفید است و احساس سیری طولانی مدت می دهد بروکلی دارای ماده‌ای بنام سولفورافان است که تعداد، اندازه و تکثیر تومورهای سرطانی را به نحو چشمگیری کاهش می‌دهد. دارای مقادیر زیادی فیبر، کاروتنوئید، ویتامین ث، فیبر و بتاکاروتن (پیش ساز ویتامین آ) است و یک آنتی‌اکسیدان قوی به‌شمار می‌آید. کلسیم موجود در بروکلی، به همان میزان کلسیم موجود در شیر است، در نتیجه مصرف آن برای افرادی که دچار پوکی استخوان یا کمبود کلسیم هستند، بسیار مفید است.

کلم بروکلی

کلم بروکلی

بر اساس تحقیقات دانشمندان بروکلی سبزی است که سرعت سلامتی شما را افزایش می دهد. دانشمندان از بروکلی به عنوان سبزی نام می برند که می توان برای انسان افزایش طول عمر و کارایی مغز را به همراه داشته باشد. مصرف روزانه بروکلی به کاهش خطرات سکته قلبی کمک فراوانی می کند.

هنگامی که غذاهای تقویت کننده سلامت روده مانند بروکلی را می خورید، علاوه بر رفع مشکلات جسمی می توانید مسائل مربوط به سلامت روان را نیز افزایش دهید. بر اساس تحقیقات دانشمندان کلم بروکلی مزایای بسیار دیگری همچون سلامت قلب، سلامت چشم، پیشگیری از سرطان و کاهش کلسترول را در پی خواهد داشت.

برای دریافت ویتامین های بروکلی بهترین شیوه مصرف تازه و یا پخته آن است. از سرخ کردن بروکلی بپرهیزید و در عوض آن را به صورت بخار پز و یا پخته مصرف کنید. بروکلی سرشار از ویتامین سی و ویتامین کا بوده و مصرف آن در فصل زمستان و پاییز که خطر ابتلا به سرماخوردگی وجود دارد توصیه می شود.

نظرات کاربران

نظر برای این مجله ثبت نشده است
کیف، کفش، لباس