شوید پلو با مرغ

اخبار روز مقالات

طرز تهیه شوید پلو با مرغ

شوید پلو یکی از خوشمزه ترین پلوهای مخلوط است که با سبزی طعم دار شده است. این پلو مخلوط می تواند بدون باقالی و فقط با گوشت یا مرغ هم طبخ شود و طعمی به خوبی باقالی پلو داشته باشد در این مطلب طرز تهیه شوید پلو با مرغ را برایتان می آوریم که طعم آن حرف ندارد.

مواد لازم برای تهیه شوید پلو با مرغ

  • ۲ پیمانه برنج
  • ۱ عدد سینه مرغ
  • ۳ الی ۴ قاشق غذاخوری شوید تازه خرد شده یا خشک
  • ۳ الی ۴ قاشق غذاخوری زرشک
  • ۲ قاشق غذاخوری پیازداغ
  • زعفران دم کرده به مقدار لازم
  • کره به مقدار لازم
  • نمک، فلفل و زرچوبه به مقدار لازم

سبزی شوید

شوید

نحوه تهیه شوید پلو با مرغ

ابتدا مرغ را به اندازه های دلخواه خرد کرده و سپس همراه روغن، پیازداغ، نمک، فلفل و زردچوبه داخل ماهیتابه می ریزیم.

مرغ را با بقیه مواد کمی تقت می دهیم تا تغییر رنگ بدهد.

حالا شعله گاز را ملایم کرده و درب ماهیتابه را می بندیم تا مرغ آب بیاندازد و با آب خودش بپزد. در صورتی که اندازه قطعات مرغ کوچک باشد سریع و راحت می پزد.

حالا حدود ۴ الی ۵ قاشق از برنجی که آبکش کردیم را نگه داشته و مابقی را همراه شوید به مرغ پخته اضافه کرده و داخل همان ماهیتابه مواد را خوب با هم مخلوط می کنیم.

وقتی موادمان خوب و یکنواخت با هم مخلوط شدند از ماهیتابه بیرون می آوریم و داخل قابلمه ای که کف آن کمی روغن ریخته­ایم، می ریزیم و سپس دور تا دور قابلمه را حدود 3/1 الی 2/1 فنجان آب می ریزیم .

در نهایت آن مقدار برنجی را که کنار گذاشته بودیم را روی برنج مخلوط می گذاریم تا با هم دم بکشند و سپس برنج را برای نیم ساعت الی سه ربع دم می گذاریم. این مقدار برنج ساده برای مخلوط کردن با زرشک است.

در ۵ دقیقه آخر دم کشیدن برنج زرشک را آماده می کنیم. به این صورت که زرشک، کره، شکر و کمی زعفران دم کرده را داخل ماهیتابه ریخته و با هم تفت می دهیم.

زرشک خیلی زود آب زعفران را به خودش می گیرد و آماده می شود پس زود از روی حرارت بر می داریم چون به خاطر داشتن شکر ممکن است خیلی سریع بسوزد و سفت شود.

برنج که دم کشید آن برنج سفیدی را که داشتیم با زرشک مخلوط می کنیم تا شوید پلومان را با آن تزئین کنیم.

در نهایت پلو مخلوطمان را داخل ظرف سرو کشیده و تزئین می کنیم.

شوید پلو

شوید پلو

به همراه شوید پلو می‌توانید ماهی، میگو، گوشت و … نیز سرو کنید. در صورتی که شوید تازه در اختیار ندارید از 3 قاشق غذاخوری شوید خشک استفاده کنید.

نظرات کاربران

نظر برای این مجله ثبت نشده است
کیف، کفش، لباس