مرغ ترش

اخبار روز مقالات

برای تهیه مرغ ترش با ما همراه باشید!

اول سبزی را که شامل گشنیز، تره، نعناع و جعفری هست رو بعد از ساطوری کردن تفت می دهیم، نیازی نیست در حد سرخ کردن سبزی قرمه باشه فقط تا حدودی که سبک شوند و از حالت خامی بیرون بیایند البته باز هم این مورد سلیقه ای هست، پس بعد از سرخ شدن سبزی ها، پیازهای خلال شده رو در ظرف اصلی سرخ می کنیم سیرها را له یا ریز خرد می کنیم و به مدت ۱ دقیقه با پیازها تفت می دهیم و بعد گردوها را اضافه کرده و به مدت چند دقیقه تفت می دهیم حالا سبزی و رب انار و ۳ لیوان آب را به مواد قبلی اضافه، زیر شعله رو زیاد می کنیم تا مواد به جوش بیایند.

رب انار را می توانید در کمی آب رقیق کرده و بعد به موادتون اضافه کنید.

تکه های مرغ رو در تابه به همراه کمی روغن سرخ می کنیم تا طلایی شوند روی آنها فلفل سیاه، نمک، ادویه و در صورت تمایل زعفران ریخته و بعد از به جوش آمدن مواد مرغ ترش مازندرانی مرغ ها را در سس قرار داده و اجازه می دهیم با شعله ملایم مرغ ها مغز پخت شوند و مزه سس به خوردش برود.

در پایان زمان پخت مزه اش را چک کنید، در این زمان می توانید از آبغوره و آب نارنج استفاده کنید و نمک غذا را اندازه کنید. ما چون غذاهای ترش رو بیشتر دوست داریم پس حتما این قسمت را انجام می دهم و کامل ترش میشه شما می توانید با سلیقه خودتون عمل کنید و تا این اندازه ترش نکنید غذا رو یا از رب انار ملس استفاده کنید.

بعد از جا افتادن مرغ ترش باید روغن پس داده باشد، در غیر این صورت می توانید چند تکه یخ بیندازید داخلش تا گردوها روغن بیندازند.

نظرات کاربران

نظر برای این مجله ثبت نشده است
کیف، کفش، لباس