پنکیک پیازچه

اخبار روز مقالات

پنکیک پیازچه، یک پیش غذای خوشمزه چینی!

پنکیک‌ پیازچه در زمره‌ی پیش غذاهای محبوب چینی به حساب می‌آیند و تهیه‌ی آن هم از رستوران و هم از دستفروشان ‏دورگرد امکان‌پذیر است.

برای تهیه آرد و ۱ قاشق چایخوری از نمک را در کاسه‌ای ریخته و مخلوط نمایید؛ آب جوش را روی آنها ریخته و تند هم بزنید تا آب کاملا ‏جذب شود. در حین هم زدن هر از گاهی ۱ قاشق سوپ‌خوری آب سرد به مواد بیافزایید تا خمیر شکل بگیرد. خمیر را به مدت ‌‏۱۰ دقیقه ورز دهید. روی کاسه را با دستمال پارچه‌ای پوشانده و اجازه دهید خمیر به مدت ۴۰ دقیقه استراحت کند.

خمیر را روی تخته‌ی کار که کمی آرد به آن پاشیده‌اید، پخش نمایید؛ و به چهار قسمت مساوی تقسیم کنید. ‏

۱ تکه از خمیرهای تقسیم شده را روی تخته پخش کنید؛ با برس کمی روغن نباتی روی آن بمالید و ½ قاشق چایخوری نمک و ¼ از پیازچه‌ها را روی خمیر بپاشید. یک سر خمیر پخش شده را بلند کنید و خمیر را همچون کاغذ لوله کنید تا به شکل طومار ‏درآید. انتهای خمیر لوله شده را گرفته و خمیر را پخش کنید تا به شکل یک قرص نان گرد درآید. با مابقی خمیرها ادامه دهید، ‏اجازه دهید هر خمیر شبیه به نان گرد ۱۰ دقیقه استراحت کند. ‏

۱ قاشق از سوپ‌خوری روغن نباتی را درون ماهی‌تابه‌ای ریخته و روی حرارت ملایم قرار دهید. هر یک از خمیرهایی که به ‏شکل قرص‌های نان درآورده‌اید را روی تخته‌ی کار که کمی آرد به آن پاشیده‌اید با وردنه پخش کنید تا عمیق هر یک ۱ و نیم سانت ‏شود؛ سپس درون روغن بیاندازید و هر طرف آن را به مدت ۲ تا ۳ دقیقه بپزید تا طلایی شود. با مابقی خمیرها ادامه دهید. ‏نوش جان!

برای تهیه پیازچه مورد نیازتان از فروشگاه اینترنتی سبزی لاین می توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید.

 https://bit.ly/2zWkQbq

نظرات کاربران

نظر برای این مجله ثبت نشده است
کیف، کفش، لباس